Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Новини

Парк “Нивки” потребує серйозної допомоги з боку київської влади

Парк “Нивки”- один з найзеленіших куточків нашої столиці. Він має надзвичайно вигідне розташування, адже знаходиться у центральному Шевченківському районі Києва міждвома станціями метро.

Парк було створено  в 1972  році. Його назва, як і назва однойменної місцевості, за легендою, походить від широких полів - нив, які колись простягались обабіч колишнього Брест-Литовського шляху (нині проспект Перемоги).

Східна частина парку віднесена до загальнодержавних природно заповідних територій як парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва.

Місце, на якому зараз знаходиться парк Нивки, називали раніше «Васильчиковською дачею» на честь київського генерал-губернатора Іларіона Васильчикова. Після смерті Васильчикова його дружина Катерина Олексіївна подарувала власну садибу Свято-Троїцькому монастирю, який сама і заснувала. Монастир володів «Васильчиковською дачею» до 1917 р.

На схід від залізниці - це колишній хутір Васильчики (з середини ХІХ ст.), у цьому районі з кінця ХIХ ст. була Рубежівська дитяча колонія. Після революції та громадянської війни тут були держдачі , від яких залишилися руїни будівель і ставок.

 З 1962 року – це парк культури і відпочинку імені XXII з'їзду КПРС.

У 1974 році при вході з боку проспекту Перемоги відкрито пам'ятник Д. Коротченко.

У  1991 році товариство «Парк Нивки» взяло парк Ленінського комсомолу в оренду на 25 років, об'єднавши обидва парки.

У східній частині парку також розміщується контора “Зеленбуду” Шевченківського району Києва.

Уздовж залізниці протікає річка Сирець, яка утворює кілька заболочених і зарослих ставків. Західна частина парку - залишки незабудованої діброви в заплаві річки Сирець.

Якщо зайти на територію парку зі сторони пам’ятника Д. Коротченко, перед Вами відкриється  краса неймовірна: довкола зеленіють віковічні дуби,  витончено стоять тендітні берези,  шелестять могучі клени, цвітуть розкішні акації. На сьогоднішній день у парку налічується понад 90 видів вікових дерев. Слід відзначити, що тут дійсно гарно, тут хочеться дихати на повні груди .

Якщо ж зануритись вглиб парку, Вам відкривається вже зовсім інша картина: тут розташувались невеличкі озера, в яких цілими зграями плавають дикі качки, де-не-де сидять поодинокі рибалки надією повернутись додому з уловом.

Тут  немає міської щоденної метушні, тут чути лише шелестіння листя та милозвучний спів пташок. Цей парк -заповідник наче оазис у метушливому ритмі міського життя.

Проте, ця вся краса вже давно почала бліднути. І винні у цьому тільки ми. З роками парк стає все менш привабливий для людей, занепадають дитячі майданчики та каруселі. Все потребує ремонту та руки доброго господаря.

Якщо придивитись уважніше, можна побачити, що довколо лежать груди сміття, пляшок та різного непотребу. В озера щоденно викидають десятки обгорток від цукерок, морозива та інших подарунків від відвідувачів. Тепер озерця радше схожі на великі калюжі, аніж на окрасу парку. За високої температури повітря вода починає, як то кажуть у народі, цвісти , а нікому  й діла немає.

Ще одна з проблем парку Нивки- розташований на його території заклад харчування та відпочинку відвідувачів, власники якого розвели катастрофічний  безлад позаду самої будівлі. Тут і груди дощечок, і старі сараї, і білизна, яка сохне прямо на очах у гостей парку.

Проте з центрального входу до закладу- чистенька доріжка і навіть є власна парковка для автівок, позначена розміткою. Куди ж дивиться міська влада і чому не вживає заходів? Парк-це місце, виділене з метою відпочинку населення, - це  зелена зона, де можна подихати свіжим повітрям та насолодитися тишею. А влада натомість мовчить.

І знову в мене виникає питання:  навіщо ж самі люди так зневажливо ставляться до оточуючого середовища? Чому ми такі байдужі до того, що нас оточує, до тих місцин, де ми буваємо кожного дня? І, звичайно ж, свої негаразди та біди ми приписуємо владі, чиновникам, сусіду, усім, крім себе самого. А все починається з себе. Потрібно берегти те, що маєш. Сьогодні і зараз. Лише так ми зможемо зберегти те, що у нас лишилось.

Одного дня, прогулюючись по парку з метою зробити декілька світлин для статті про парк, я зустрів мешканця мікрорайону Нивки Петра Романовича, який, спостерігаючи за тим, як я фотографую навколишню природу, з сумом зауважив: Раніше тут було чисто, зараз же люди збайдужіли до того, що їх оточує... Мені  стало цікаво дізнатися суспільну думку на рахунок ситуації, що існує довкола парку і ми продовжили розмову з Петром Романовичем.

Автор: Ви, як тутешній мешканець, розкажіть трохи більше про парк.

Петро Романович: Гарне місце. Частенько навідуємось сюди із сім’єю, відпочиваємо після щоденної метушні. Ще років пять тому тут було дуже чисто, люди не смітили, а адмінбудівлі, що знаходяться на території парку, пустували. Все почалось приблизно 3 роки тому, якраз коли почали здавати в оренду приміщення, де  зараз працює ресторан, адвокатська контора та ін.  І все б нічого, нехай працюють, от тільки де таке у світі є,  що на роботу працівники цих установ їздять на автомобілях прямісінько через парк! Саме там, де гуляють люди, де молоді мами бавляться із малечею.

Наведу приклад: От декілька днів тому, йдучи додому через парк, я спостерігав таку картину: молода мама йшла з дитячим візочком, а поруч йшов її маленький синок з іграшковою машинкою. І от рапотом зявляється на пішохідних доріжках автівка, яка вперто починає сигналити до жінки аби та дала дорогу велетенському джипу. Як злякалась жінка, не знала навіть куди податись з візочком та дитиною, адже побачити автомобіль на пішохідних доріжках у парку вона аж ніяк не очікувала. Люди, які проходили поруч, як і я,  були просто шоковані наглістю людини, яка була за кермом та відчувала себе королем Всесвіту.

Автор: Це обурює! У Європі за такі вибрики вже б давно оштрафували на кругленьку суму або ж забрали водійські права на кілька місяців.

Петро Романович: От і я кажу, що такі ситуації неприпустимі, але вони є. І якби ж то тільки у цьому проблема. Зараз між людьми шириться така інформація, що директор парку домовився з регіоналкою - власницею декількох кіосків біля метро Нивки щодо можливості вивозу сміття куди б ви думали - у парк! У сміттєві баки, які розташовані прямо на території парку! І це по-вашому нормально? Що ж це за люди такі безсовісні? А, ось сміття приїхало – подивіться!

І дійсно,через декілька хвилин на територію парку заїхало дві машини з прицепами сміття, зупинилися біля сміттєвих баків і водії почали активно перевантажувати сміття з машин в порожні сміттєві баки на території парку.

Це обурює і засмучує водночас. Обурює безкарніть того, що відбувається, а засмучує в даному випадку те, особисто ми, мешканці мікрорайону, в цій ситуації не можемо нічого вдіяти. Ви, Анатолію Володимировичу, як громадський діяч, будь-ласка зверніть увагу на існуючі проблеми, хоча б на ті, про які  Вам розповів, і на вищому рівні спробуйте їх вирішити. На Вас уся надія.

Автор:Дякую Вам за таку надзвичайно важливу інформацію Петро Романович, я буду робити все, що в моїх силах аби зберегти цю природню памятку у належному вигляді. Дякую Вам за розмову.

Після таких розповідей серце кровю обливається. В першу чергу кожен з нас має залишатись Людиною, вчиняти як Людина і не знищити те, чим нагородила нас природа.

Я закликаю всіх і  кожного: давайте будемо толерантними з природою та один з одним.

В першу чергу потрібно не допустити масову забудову парку Нивки, заборонити ввезення сміття на територію, сприяти відновленню та реконструкції існуюючих об’єктів, які знаходяться у критичному стані. Влада Києва сьогодні має прийняти жорсткі міри по збереженню даної зеленої зони столиці, адже від того, що ми зробимо сьогодні залежить наше майбутнє. 

                                                                      Анатолій Артемчук, громадський діяч Погода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media