Головна Новини Контакти
Про організацію Статут Долучитися до фінансування Вступ Галерея


???? ...

Новини

За всю історію в Україні вперше мінімальна кількість випускників в школах

   В Україні у 2018 році зафіксовано своєрідний антирекорд - мінімальна кількість випускників шкіл в історії країни. На це вплинула складна демографічна ситуація, яка відбилася і на українських університетах. Повідомляє znaj.ua.

 

   Про це на прес-конференції заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

   За її словами, в 2018 році Міносвіти зафіксувало найменша кількість випускників шкіл в історії країни. Міністр заявила, що це помітно вплинуло на роботу вузів.

   Як повідомляє Гриневич, всього в цьому році 59,2% абітурієнтів, а це майже 35 тисяч осіб, отримали рекомендації на бюджет за першим пріоритетом і ще 16,4% (9,6 тисячі) - по другому пріоритету.

   За результатами вступних іспитів цього року до вищих навчальних закладів були зараховані понад 2,1 тисячі випускників, і ще 45 - за результатами співбесіди.

    У міністерстві також надали дані про розподіл державного замовлення по регіонах країни. Гриневич також зазначила, що деякі експерти висловлювали побоювання, що місця державного замовлення будуть сконцентровані в Києві.

   На київські вузи виділено 27,7% замовлення, на вузи Харківської області - 12,5%, Львівській - 11,2%, Дніпропетровській - 6,2%, а Одеської - 5,1%.

   Міністр зазначила, що це свідчить про те, що нинішня система широкого конкурсу дає можливість студентам «здійснити свою мрію і вчитися там, де вони хочуть, а не там, де змушені».

   Варто відзначити, що ще не завершена вступна кампанія для жителів окупованого Криму і Донбасу. Гриневич повідомила, що не буде оприлюднювати кількість вступників з окупованих територій. Все це для безпеки учнів.Погода в Киеве
Украинская Баннерная Сеть


Зроблено в Qwert-media